Gaskó István a LIGA Szakszervezetek (LIGA) székházában február 10-én megtartott sajtótájékoztatón – több civil szervezet vezetõjének jelenlétében – bejelentette, hogy példa nélküli eredmény született: a parlamenti végszavazás elõtt összegyûlt a népszavazás kiírásához szükséges aláírás-mennyiség csaknem kétszerese. A LIGA elnöke azt is elmondta, hogy továbbra is minden olyan erõ támogatását elfogadja a konföderáció, amely erõsíti a kezdeményezést, de nem kér érte semmit. Az aláírásgyûjtés április 12-ig folytatódik...
A február 11-i parlamenti szavazás elõtt egy nappal lebonyolított sajtótájékoztatón a kezdeményezõ Albert Zsolt és a LIGA Szakszervezetek vezetõje mellett a TB Mentõk, a Levegõ Munkacsoport, a Humanista Mozgalom, a Magyar Szociális Fórum Szociális Kerekasztala, az Egészségügyben és Szociális Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezete, valamint a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) képviselõi is részt vettek.
A nyomtatott és az elektronikus sajtó képviselõi elõtt elhangzott, hogy legitim társadalmi akaratot fejez ki a népszavazási kezdeményezésért indított, s eddig mintegy háromszázhatvanezer aláírást összegyûjtõ akció.
Csak a LIGA Szakszervezetek által összegyûjtött mintegy 217 ezer aláírás között több kisebb-nagyobb civil szervezet, de magánemberek, háziasszonyok, diákok is megjelentek a LIGA irodájában. Valóságos népmozgalom alakult ki, feltámadt a civil társadalom, hiszen eddig csak politikai pártok tudtak hasonló eredményt produkálni. Az aláírásgyûjtés április 12-ig folytatódik, jelenleg is több százezer olyan aláírás van összegyûjtve, melyek még nem érkeztek be a LIGA székházába. Szeretnénk, ha az õszi referendumon tovább erõsítené ez a szám a részvételi arányt – hangsúlyozta Gaskó István, a LIGA elnöke.
A LIGA szakszervezetek elnöke elmondta azt is: teljesen mindegy, hogy mi szerepel a törvény preambulumában, ez a törvény – ha életbe lép – a több biztosítós, üzleti alapon mûködõ egészségügy mellett szól(na). A LIGA visszautasítja a Kormány ,,tájékoztató”-nak nevezett kampányát, hiszen a népszavazásról szóló törvény tiltja, hogy a végrehajtó hatalom befolyásolja a szavazókat.
Albert Zsolt, a népszavazást kezdeményezõ házaspár tagja hangsúlyozta: meghatottan állok a nép akarata elõtt, remélhetõleg meg is tudjuk akadályozni a törvény életbe lépését, a társadalom megmozdult, a társadalombiztosítás privatizációját meg fogjuk akadályozni.
Közben az Országgyûlés február 11-én elfogadta az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvényt 203 igen, 173 nem szavazattal - jelentette be Szili Katalin házelnök. A törvényjavaslatról a képviselõk a Fidesz kezdeményezésére név szerint nyilvánítottak véleményt.