szechenyi-terv-plusz
2025. 03. 26. szerda
Emánuel
: 399 Ft   : 369 Ft Benzin: 583 Ft/l   Dízel: 614 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

A pénz és az idő

Hosz  |  2006. 03. 01., 17:51

A magán-nyugdíjpénztárak hőskorában – hazánkban ennek alig egy évtizede – a belépésről bárki szabadon dönthetett. Ma már minden pályakezdő számára kötelező a magán-nyugdíjpénztári tagság. A két helyzet között maradtak olyanok, akik önként sem választották a jobbik megoldást, s a kötelező belépés hatálya alá sem estek. ...

A harminc év alattiak viszont most kaptak egy újabb esélyt: ismét megnyílt a harminc év alattiak számára a magánnyugdíj-pénztárba való önkéntes belépés lehetősége. Az érintetteknek mérlegelniük kell: jobban járnak-e, ha a 8,5 százalékos nyugdíjjárulékból 8 százalékot a magánnyugdíj-pénztári számlán kamatoztatnak.

Az önkéntes belépés és a pénzügyeinket érintő mérlegelés persze éppen a jelzett korosztályra nem jellemző. Felmérések és a tapasztalatok azt mutatják, általában mi, magyarok keveset foglalkozunk hosszabb távú pénzügyeinkkel, mint a tőlünk nyugatabbra lévő polgári demokráciák állampolgárai. Ennek kézenfekvő oka, hogy történelmünkben hosszú ideig megvetés sújtotta azt, aki pénzének hozamaira spekulált.

Ha a nyugdíj kerül szóba, azzal a legtöbb magyar ember pár évvel a korhatár betöltése előtt kezd el foglalkozni. A mai húsz-harmincéves korosztálynak messze van még ez az időpont, így nem is nagyon rágódik rajta. Pedig a lehetőség adott.

A ”HONVÉD” Nyugdíjpénztár mindent elkövet, hogy megfelelően tájékoztassa az érdekelteket. Például levél útján. A védelmi ágazat területén mintegy 14 ezer főt érint ez a helyzet. A pénztártól mindannyian levelet kaptak, amelyből megtudhatják, miért előnyös, ha magánnyugdíj-pénztári tagok lesznek. A társadalombiztosításban csupán gyüjtik a befizetéseket, a magán-nyugdíjpénztárba befizetett 8 százalékunkat viszont befektetik. (Mi több, a honvédség ezt a 8 százalékot munkáltatói támogatás címén 10 százalékra egészíti ki.) Az évtizedek alatt felhalmozott járulékok itt hozamot is termelnek, így nyilvánvalóan jobban jár, aki él a magánpénztári belépés lehetőségével. További hab a tortán, ha az ügyfél belép az önkéntes nyugdíjpénztárba is, amihez a honvédség, mint munkáltató a bruttó illetmény 4 százalékát támogatásként havonta hozzáteszi.

A leveleket a pénztárral munkáltatói szerződésben álló fegyveres és rendvédelmi szervezetek pénzügyi szolgálatai útján továbbították, így a hadseregben is a pénzügyre érkeztek meg a borítékok.

A pénztár a levélhez belépési nyilatkozatokat és válaszborítékot is mellékelt. Kitöltés és aláírás után a válaszlevelet ugyancsak a pénzügyön kell leadni.

Jóllehet, a fiatalok úgy gondolják, a nyugdíjig van még idõ. Ez igaz is. Csak nem mindegy, hogy az idõ kinek dolgozik. Aki járatos a pénz világában, az tudja, hogy a tõke nem más, mint a pénz és az idõ szorzata. Engedjük hát dolgozni az idõt, no meg a pénzt is!

Emellett az sem árt, ha az érintettek tudják, hogy a sok lehetõség közül a ”HONVÉD” Nyugdíjpénztárral járnak a legjobban. Egy munkáltatói-ágazati pénztárnál nincsenek profitra, osztalékra váró tulajdonosok. Az élvonalbeli hozamokhoz rendkívül alacsony mûködési költség társul. A nyertesek így maguk a pénztártagok.

V.K.Z.

Ha tetszett a cikk, kövesse a
Honvédszakszervezetet a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 01. 24., 10:40
Hétfőtől indul a Tik Tok oldalunk. Egy fiatal kollegina fog titeket információkkal ellátni ezen a csatornán keresztül a Honvéd Érdekképviseleti Szervezettel kapcsolatban. Mi úgy hívjuk őt Hészes Betti. Fogadjátok sok szeretettel tőle az infókat.
2024. 12. 10., 12:57
Tisztelt Tagtársunk! Örömmel tájékoztatjuk, hogy a GINOP _ PLUSZ 3.2.3-24 „Szociális partnerek kapacitásépítésének támogatása”című pályázat keretében a Honvéd Érdekképviseleti Szervezet 57.663.449 Ft pályázati forrást nyert el...
2024. 03. 01., 12:35
Örömmel tájékoztatjuk önöket, hogy 2024. július 1-től a Honvéd Érdekképviseleti Szervezet minden egészségpénztári tagsággal rendelkező tagjának rendszeres támogatást biztosít.
2024. 07. 25., 13:35
A Magyar Közlöny 2024. évi 69. számában 2024. június 28-án kihirdetésre került a honvédek jogállásáról szóló 137/2024. (VI. 28.) Korm. rendelet (Hjkr.)

  JETfly Magazin

2006. március 21-én nagyszabású eseményre, a Magyar Légierő első öt JAS 39 Gripenjének (3 C és 2 D változat) érkezésére várták a sajtó képviselőit a Kecskeméti Repülőbázison. A repülőgépeket a Magyar Légierő négy, illetve a Svéd Légierő három hajózója repülte hazánkba. A kétórás út a Svéd Védelmi Beszerzések Hivatalának linköpingi területéről indult.  

  Háború Művészete magazin

A II. világháború csendes-óceáni hadszínterét kezdetben a japán flotta uralta. A Pearl Harbor utáni hónapok a nyugati szövetségesek számára valóságos vesszőfutást jelentettek, amelynek során számos hadihajót és tengerészek ezreit vesztették el.
Széchenyi 2020 europai szociális alap.