Farkas László, a Honvédszakszervezet elnöke a közelmúltban levélben fordult dr. Fehér Józsefhez, a HM közigazgatási államtitkárához azzal a céllal, hogy miként értelmezi a szaktárca a hathónapos felmentési időt. A levélre illetékességből a szaktárca jogi helyettes állmatitkára adott választ.
Wapplerné dr. Balogh Ágnes válaszlevelében leírja, hogy a Hjt. 60§-ának (1) bekezdése a felmentési időt 6 hónapban állapítja meg. Ugyanazon bekezdés második fordulata azonban lehetőséget kínál a feleknek a törvényben garantált felmentési időnél rövidebb felmentési idő, közös megegyezéssel történő meghatározására. A felmentés - nem vitathatóan . a munkáltató egyoldalú, a munkavállalót védő jogi garanciákkal alkalmazható jognyilatkozata. Ilyen garancia többek között a 6 havi felmentési idő is. Abban az esetben, ha az állomány tagja a törvényben biztosított e garanciáról, vagy annak egy részéről le kíván mondani és ez a munkáltató érdekeit nem sérti, akaratnyilvánításukat - a későbbi joigviták elkerülése érdekében - egy a felmentés kézbesítését megelőző megállapodásba kell foglalni, hiszen más a jogi sorsa a felek megállapodásának és a munkáltató egyoldalú jognyilatkozatának. Természetesen a megállapodást a figyelembe vevő egyoldalú munkáltató döntés továbbra is a felmentés marad, anak összes jogkövetkezményével. Ez azt jelenti, hogy a testület felmentett tagját az összes felmentéshez kapcsolódó jogosultság megilleti, kivéve a 6 havi felmentési időt, hiszen annak mértékét a felek előzőleg közös megegyezéssel megváltoztatták.
A levél utolsó bekezdésében a helyettes államtitkár asszony még arról tájékoztatja a HOSZ elnökét, hogy meggyőződése, hogy a HM HVK SZÜCSF-ség osztja álláspontját és a haderő-átalakításban résztvevő alárendelt személyügyi szerveket is ennek megfelelő instrukciókkal látta el, tehát nincs ellentmondás a végrehajtó szervek és a HOSZ elnökének álláspontja között.