A Honvédszakszervezet véleménye szerint a Honvédelmi Minisztérium is azon tárcák közé tartozik, amely nem teljesítette a kormánymegállapodásban foglaltakat, hiszen egyfelől nem biztosítja a 6%-os kötelező illetményfejlesztést minden állománykategóriában (a középszintű és országos szintű szerveknél szolgálatot teljesítő katonák esetében ez csak 5% lesz), ráadásul a tárcaszintű megállapodást – a HOSZ alternatív javaslatainak elutasításával - éppen az érintett állománykategória, a katonák reprezentatív szakszervezetének mellőzésével írta alá. Ugyancsak borzolja a tisztek, tiszthelyettesek kedélyállapotát a 2004. évi 13. havi illetmények elmaradásának ügye. Ezzel kapcsolatban a Honvédszakszervezet önállóan is kérelmet nyújt be az Alkotmánybírósághoz - jelentette ki újságírók előtt Farkas László elnök a Hosz február 3-i sajtóbeszélgetésén...
,,A reprezentatív szakszervezet bevonása nélküli vezetői döntések születnek, szétzilált az érdekegyeztetés a honvédelmi tárcánál. Szégyenletes a 2005-ös illetményfejlesztésről szóló megállapodás, amelyet a HM olyan szervezetekkel írt alá, akik nem kompetensek a katonák ügyében (Hodosz), illetve akikkel nincs értelme megállapodni (BEOSZ, CSÉSZ) a hivatásos és szerződéses katonák illetményéről.” – kezdte tájékoztatóját Farkas László elnök. A 2004. évi 13. havi illetmény ügyében a Hosz elnöke elmondta, Alkotmánybírósághoz fordul a reprezentatív katona szakszervezet, mivel egy törvényi trükkel egyszerűen eltüntették a múlt évi különjuttatást a katonák zsebéből.
A szakszervezeti vezető – újságírói kérdésre válaszolva - kiemelte: üzenetértéke van a szaktárca intézkedéseinek, hiszen úgy nem lesz, de nem is lehet önkéntes haderő Magyarországon, ha folyamatosan csorbítják a már kiharcolt külön juttatásokat, visszafejlesztik a szociális járandóságokat. Farkas László szerint a fenti intézkedések mellett a haderő folyamatos karcsúsítása, az utazási költségtérítés megadóztatása is tovább rombolja a katonák létbiztonságba, a Magyar Honvédségbe mint munkaadóba vetett hitét.