A HM közigazgatási államtitkárának hivatala volt a helyszíne a honvédelmi tárca esélyegyenlőségi keretterve aláírásának. Az április 26-i ceremónián a munkavállalói oldal - Hosz, Hodosz, BEOSZ, CSÉSZ - vezetői mellett dr. Fapál László is ellátta kézjegyével az okiratot. A Honvédszakszervezetet Mészáros Géza elnök képviselte...
Az aláírási ceremónián jelen volt dr. Komor Levente, a HM humánpolitikai helyettes államtitkára, dr. Krizbai János, a HM humánpolitikai főosztályának helyettes vezetője, valamint Zsoldos Géza, a HÉF titkára is.
ESÉLYEGYENLŐSÉGI KERET-TERV
a 2005. január 1-jétől 2006. december 31-ig terjedő időszakra
Jelen Esélyegyenlőségi Terv az egyenlő bánásmódról és az esélyegyenlőség előmozdításáról szóló 2003. évi CXXV. törvény 36. §-ában, valamint a Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. törvény 70/A. §-ában meghatározottak alapján jött létre, és került elfogadásra egyrészről a Honvédelmi Minisztérium, mint munkáltató,
másrészről, a honvédelemről és a Magyar Honvédségről szóló 2004. évi CV. törvény 80. § (1) – (2) bekezdésében meghatározott tényleges katonai állomány és a foglalkoztatási jogviszonyban állók (a továbbiakban együtt: HM jogviszonyban állók) képviseletében eljáró és aláíróként szereplő érdekképviseleti szervek (a továbbiakban együtt: Felek) között. A tervben megfogalmazottak a hátrányos helyzetü dolgozói csoportok foglalkoztatási pozíciójának figyelemmel kísérése és javítása céljából kerültek megfogalmazásra, valamint azzal a kiemelt céllal, hogy mind a munkáltató, mind a munkavállalók, és képviseleteik figyelmét ráirányítsa a munkahelyi esélyegyenlőség fontosságára.
A Felek rögzítik, hogy jelen Esélyegyenlőségi Terv nem tartalmazza azokat a kedvezményeket, amelyek jogszabályokból, az állami irányítás egyéb jogi eszközeiből, más belső szabályzókból, illetve érdekképviseleti szervekkel kötött megállapodásokból következnek, de azokkal összefüggően különböző jogosultságokat megerősít a terv. A felek rögzítik azt az elkerülhetetlen kitételt is, mely szerint az esélyegyenlőségi törvény megvalósításában a honvédelmi ágazat specifikumainak figyelembevételével tudnak részt venni.
E tervben foglaltak képezik alapját, és szolgálnak útmutatóul a törvényi követelményeknek megfelelő 50 főnél több munkavállalót foglalkoztató szervek önálló tervének kidolgozásához, elfogadásához. A tervben foglaltak megvalósítása a Felek közös felelőssége.