Az MH Kinizsi Pál Tiszthelyettes Szakképző Iskola Hosz önálló csoportvezetője, Balázs Vilmos százados szeptember 7-ére szervezett aktuális szakszervezeti tájékoztatót. Az érdekképviseleti munka időszerű helyzetéről, a Magyar Honvédségnél várható változások lehetséges változatairól a Honvédszakszervezet részéről dr. Ujfaludi Zoltán főtitkár, valamint Jáger Tibor nyugat-magyarországi- és Takács István budapesti területi ügyvivők adtak tájékoztatást...
Az intézmény igazgatójánál, Takács István ezredesnél történt rövid bemutatkozás után, az iskola tanácstermében bonyolították le a tájékoztatót.
Először dr. Ujfaludi Zoltán főtitkár a Honvédszakszervezet munkáját érintő aktuális problémákról, a közszolgálati szférába tartozó honvédségi dolgozókat érintő változásokról beszélt. Szó volt arról, hogy a Hosz nem adja fel, és mindent megtesz, annak érdekében, hogy a jelenleg állományban lévő hivatásos és szerződéses katonák szerzett jogai ne, vagy csak kis mértékben csorbuljanak.
Ezt követően Jáger Tibor nyugat-magyarországi területi ügyvivő tájékoztatást adott a Honvédszakszervezethez való tartozás feltételeiről, valamint, hogy mit tud nyújtani a Hosz, tagjai részére. Szó volt a képviseleti, a szociális, valamint a szolgáltatói tevékenységekről, melyek széleskörüsége, korszerüsége példaértékü az európai, katonai érdekképviseletek terén. Végül a Hosz meghívott előadói a jelenlévők által feltett kérdésekre válaszoltak.
A kérdésekből, a reakciókból kitünt, hogy kollégáinkat három fontos probléma érdekelte, miszerint:
- Milyen szervezeti változásokra lehet számítani a Magyar Honvédségben, valamint az oktatási rendszeren belül?
- Az aktuális médiainformációkban elhangzottak, milyen hatással lesznek a honvédségi alkalmazottakra, különös tekintettel a szolgálati nyugdíjra, a katonai életpályára?
- A katonai pálya milyen pozitív alternatívákat tud nyújtani a munkaerőpiacon a pályakezdő fiatalok részére, ha a jelenlegi lehetőségek, mint a szolgálati nyugállományba-vonulás megszünne.
A fenti kérdések különös hatással jelennek meg egy olyan intézetnél, ahol a pályakezdő tiszthelyettesek korszerü, a katonai és szakmai pályára történő felkészítése folyik, s ez már jól beilleszkedett a szakbizonyítványt adó magyar oktatási rendszerbe is. Azt is megfogalmazták a résztvevők, hogy előfordulhat-e az a helyzet, hogy a tanintézmény nem tud adni a civil társadalomban elfogadott OKJ-s bizonyítványt, mely még a 2004. év nagy vívmánya volt?