December 15-én a szentesi dandár megbízott parancsnoka állománygyűlést hívott össze. Ennek keretében a Honvédszakszervezet is lehetőséget kapott, hogy tájékoztassa az állományt az aktuális helyzetről. A gyűlés előtt Mészáros Géza elnök, Szincsák Gyula alelnök, Jakubik András kelet-magyarországi ügyvivő, Nagy Károly nyugat-magyarországi ügyvivő és e sorok írója felkereste Szabó István mk. ezredest, megbízott dandárparancsnokot. A beszélgetésen szóba került a haderő-átalakítás, a dandár jövője, és egyéb aktuális kérdések. A vezetők megállapodtak abban, hogy a személyi beszélgetések előtt a helyszínen fognak konzultálni annak érdekében, hogy lehetőleg minden tagtársunk jövőjét a (számukra is) megfelelő irányba tudjuk terelni...
Mészáros Géza a legénységi étkezdében, majdhogynem a teljes állomány elõtt kezdhette meg tájékoztatását. Beszédében elmondta: az állomány ezekben a nehéz idõkben is számíthat ránk. Erre nagyon jó példa a jelenleg is folyó személyi beszélgetéseken való részvételünk. Felkészült tisztségviselõink végig jelen voltak és jelen vannak a folyamatban lévõ beszélgetéseken. A helyszínen az erõket megosztva ki konkrétan a beszélgetésen vesz rész, ki a várakozóhelyiségben látja el hasznos tanácsokkal a résztvevõket. Biztosíthatom, hogy ezt a bevált módszert a jövõben is alkalmazni fogjuk. Itt szeretnélek benneteket tájékoztatni arról, hogy a Honvédszakszervezet hathatós segítségével sikerült az utcára kerüléstõl mintegy 300 katonatársunkat megóvni. A tájékoztatóban elhangzott még, hogy a Hosz a nehéz költségvetési körülmények ellenére idén is „kiharcolta”, hogy az állomány az év végén ismét kapjon béren kívüli juttatást, mely most kétszer 5.000 Ft-os étkezési utalványban testesül meg. A jövõ évi bérfejlesztés kapcsán elmondta: a Hosz nem tartja elfogadhatónak a Kormány 0%-os ajánlatát. Elhangzott továbbá a tárca koncepciója a tervezett nyugdíjreformmal kapcsolatban, mely kedvezõbb a nem hivatalos verzióknál. Az elnök hangsúlyozta, hogy a Hosz nem ért egyet a járandóságok, jogok csökkentésével és minden rendelkezésére álló eszközzel a lehetõ legjobb megoldást szeretné elérni, ugyanez vonatkozik az illetményrendszerre, mellyel kapcsolatban is törekszünk a legjobb kondíciókat elérni.
A továbbiakban Szincsák Gyula alelnök beszélt arról, hogy a Hosz szakértõi csoportot hozott létre olyan kiemelkedõ szakmai ismeretekkel bíró szakemberekbõl, akik telefonos, e-mail-es segítséget nyújtanak tagjainknak. A szakértõk a katonaélet minden területét felölelik. Jogász, személyügyes, pénzügyes, lakásügyekkel foglalkozó, a nyugdíjas kérdésekre biztonsággal válaszoló szakértõink névjegyzéke az alapszervezeti vezetõknek rendelkezésére áll, aki a problémát ily módon tolmácsolni tudja. Elhangzott továbbá, hogy a Hosz folyamatosan részt vesz a különbözõ jogszabályok, állami irányítás egyéb jogi eszközeinek véleményezésében. A Honvédelmi Érdekegyeztetõ Fórum munkájában tevékenyen részt veszünk. Különbözõ koncepciókat dolgozunk ki a szolgálati törvény vonatkozásában. Különös figyelmet szentelünk a szolgálatteljesítési idõvel kapcsolatos részeknek. Elõrehaladott állapotban van a tiszthelyettesek vezetõi pótlékának kérdése- melyet a Hosz vetett fel-, azonban egyelõre csak a vezénylõ zászlósok szerepelnek az elõterjesztésben és a kört mindenképpen ki szeretnénk bõvíteni.
A tájékoztató után e sorok írója, Jakubik András és Nagy Károly a szakszervezet helyi irodájában fogadta a személyes kérdéssel hozzájuk fordult tagtársainkat, akik nagy számban tisztelték meg õket bizalmukkal. Sokan megígértették velünk, hogy a jövõ évi személyi beszélgetéseken jelen leszünk.