Sitkén, a Világháborús Hősök és Áldozatok Emlékparkjában az I. és II. Világháborúban hősi halált halt magyar és külföldi katonák kegyeleti megemlékezését tartották. Az október 26-án megrendezett esemény katonai biztosítását ez alkalommal is a győri MH 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred látta el, az ünnepi beszédet Varga László mérnök dandártábornok tartotta…
A megemlékezés immáron évtizedes múltra tekint vissza. Kezdetekben néhai Kéri Kálmán vezérezredes és néhai dr. Ódor Zoltán – aki Sitke díszpolgára lett azóta – karolta fel a rendezvényt hagyományteremtő szándékkal az akkortájt létrehozott Sitke Világháborús Hősök és Áldozatok Alapítvány és még sok más állami és társadalmi szervezet segítségével. Az első években, főleg amíg Szombathelyen megvolt a laktanya és Kéri Kálmán vezérezredes is élt, tódultak erre a rendezvényre a hírességek. Aztán Kéri Kálmán halálát követően egyre inkább kegyvesztett lett a rendezvény, mígnem Kiss Zoltán (jelenleg a LIGA nyugat-magyarországi régióvezetője, szakszervezetünk választmányi tagja) kapcsolatba nem került Gaál József sitkei vállalkozóval. Azóta szinte saját költségen (főleg Gaál József szponzorációjával) tartják életben a rendezvényt, ám nem is olyan régen sikerült megnyerni vasi kötődésü parancsnokokat (Varga László mérnök dandártábornokot és Kovács Sándor ezredest) is, hogy segítsenek.
Az idei kegyeleti megemlékezésre, katonai tiszteletadással, Ulrich Pfeiffer ezredes, a hazánkba akkreditált német katonai attasé, az állami és társadalmi szervek képviselőinek jelenlétében került sor. A Himnusz, az ünnepi vers, majd Kiss Zoltán köszöntő szavai után a megemlékező beszédet Varga László mérnök dandártábornok az MH 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred parancsnoka mondta.
A tábornok miután hősöknek nevezte mindkét világháború katonáit, megemlékezett a 90 évvel ezelőtt véget ért I. Világháború magyar haderejének gyalogezredeiről, de azt is elmondta, hogy összesen mintegy 57 millió civil és katona áldozata volt a világégéseknek. Varga dandártábornok kiemelte: nagy bölcsesség ezt a helyet a hősök és áldozatok emlékparkjának hívni. Végül pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy legyen béke és ne legyen több hős és áldozat.
Ady Endre Imádság a háború után címü verse után a megemlékezés koszorúit és virágait helyezték el a résztvevők az emlékparkban. A megemlékezés a Szózat hangjaival zárult.