A Honvédszakszervezet támogatóként felkarolta a Pákozdon felállításra kerülő „Missziós-emlékmű” ügyét, anyagi támogatás formájában is. Az emlékmű első üteme elkészült, májusban átadták és a megalapítás alatt lévő Nemzeti Katonai Emlékhely részévé vált...
A Nemzeti Katonai Emlékhely gondolatisága 1848-tól napjainkig öleli fel és demonstrálja a honvédelem, a hazafiság eszményét. A fiatal honvédsereg első győztes csatájának emlékei, a II. világégés emlékmüve, valamint a mai „expedíciós haderő” bemutatása mellett egy első világháborús emlékhely kialakítása is szóba került.
A Honvédség és Társadalom Baráti Kör Székesfehérvári Szervezete a terv gyakorlati megvalósításához kérte a Honvédszakszervezet segítségét is.
A megkeresés egybeesett a HOSZ nemzetközi kapcsolatain belül az olasz partnerszervezetekkel meglévő kapcsolatok fejlesztésének elképzeléseivel, így a HTBK küldöttségének tagja volt a HOSZ képviselője is.
Széleskörü összefogás eredményeként felújításra került az I. világháborús osztrák - magyar katonai temető az olaszországi Fogliano di Redipugliában. A felújítást követő újraszentelésre július 21-én került sor.
Az ünnepségen megjelentek az Isonzó alsó folyásánál zajlott harcokban elesett osztrák, német, horvát, szlovén és magyar katonák emlékét ápoló hagyományőrző szervezetek, valamint a olasz önkormányzatok és a hadsereg képviselői. Az ünnepségen megjelent a felújításban résztvevő Isonzó Baráti Körrel együttmüködő Honvédség és Társadalom Baráti Kör Székesfehérvári Szervezet delegációja is. A baráti köri delegációhoz kapcsolódott Székesfehérvár Megyei Jogú Város, az Összhaderőnemi Parancsnokság, a Honvédszakszervezet, a Honvéd Kulturális Egyesület Csatatérkutató Szakosztály és a HM Zrínyi Kommunikációs Kht. képviselői is.
A csatatér-kutatók találtak egy a 17. (Székesfehérvári) Honvéd Gyalogezred doberdói arcvonalán 1916-ban kialakított parancsnoki állást (kavernát), amelyet feltárás után a Pákozdi Emlékhelyen lehetne rekonstruálni.