Kónya Péter lemondása után a Fegyveres- és Rendvédelmi Dolgozók Sztrájkbizottsága egyhangúan megszavazta Árok Kornélt, a Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezetének elnökét a Sztrájkbizottság elnökévé. „Ezúttal nem a tűzoltásra vállalkoztam, hiszem, hogy tárgyalásos úton elérhető a mind a kormányzat, mind a rendvédelmi dolgozók számára megfelelő kompromisszum. Az egyeztetéseket folytatunk kell és ameddig csak lehetséges, a törvényesség betartására fogunk törekedni” – mondta Árok Kornél. A múlt héten Pintér Sándor belügyminiszter által vázolt ajánlat jelenleg nem elfogadható a Sztrájkbizottság számára...
A rendvédelmi dolgozók tisztában vannak az ország megrendült gazdasági helyzetével, ezért ők is hajlandók áldozatokat hozni. Ám a szakmájukkal együtt járó fokozott pszichés és fizikai megterhelés az évtizedes munka során elhasználja a szervezetet, s a társadalomnak is érdeke, hogy 60 évesen ne legyen valaki börtönőr, kommandós, vagy vonulós tüzoltó. A médiában keringő és a politikusok között is fel-feltünő tévhitek eloszlatása végett újra hangsúlyozni kell, hogy egy ereje teljében lévő, negyvenegynéhány éves rendvédelmi dolgozó nem vonulhat szolgálati nyugállományba, a korkedvezményes nyugdíj mindösszesen öt év kedvezményt jelent a szakmában dolgozók számára a mindenkori nyugdíjkorhatárhoz képest, ami megfelel a nemzetközi átlagnak – ellentétben a bérekkel, amelyek messze elmaradnak még a kelet-európai országok bérezésétől is.
A rendvédelmi dolgozók hivatástudatból választják szakmájukat, s nem a kibúvók, a kiskapuk keresése miatt. Számukra munkájuk mindenekelőtt áll, ezért túlóráztak az elmúlt években zokszó nélkül a ki nem fizetett túlórapénzek ellenére. A Sztrájkbizottság bizakodó a csütörtöki miniszterelnöki egyeztetést illetően, amelynek számukra egyértelmüen az az üzenete, hogy a kormány is látja a rendvédelmi dolgozók helyzetének megoldatlanságát és annak komolyságát. A még ellenzékben nyilatkozó Fidesz-politikusok többször is szolidaritásukról biztosították a rendvédelmi dolgozókat, s biztosították őket a jobb megbecsülésről és munkakörülményeik mielőbbi javításáról. A Sztrájkbizottság bízik abban, hogy a kormányzat nem felejtette el korábban tett kijelentéseit és a csütörtöki egyeztetésen is emlékezni fognak korábbi nyilatkozataikra. A jövő heti megbeszélésen a Sztrájkbizottság képviselői olyan javaslatot tesznek, amely megítélésük szerint a kormányzat számára is elfogadható, és nemcsak elvesz a rendvédelmi dolgozók eddig is folyamatosan csökkenő jogaiból, de meg is tart belőlük néhányat.
Árok Kornél
A Sztrájkbizottság elnöke
Fegyveres- és Rendvédelmi Dolgozók Sztrájkbizottsága