Várakozáson felül sokan veszik igénybe Közép-Magyarországon is az európai uniós támogatással működő Jogpont+ hálózat szolgáltatását, amely ingyen nyújt jogi segítséget valamennyi magyar állampolgárnak legalább hat jogi területen - hangsúlyozta Gaskó István, a Liga Szakszervezetek elnöke november 21-én, a Közép-Magyarország Jogpont+ projekt nyitórendezvényén, Budapesten. Az eseményen Czövek János elnök, Szendrei Zoltán alelnök, Lippai Csaba érdekvédelmi szakértő és dr. Fodor Zita ügyvédnő képviselte szakszervezetünket...
Gaskó István elmondta, hogy Közép-Magyarországon 23 jogpont müködik a projekt keretében. Leginkább a Munka törvénykönyve változásával kapcsolatos kérdések érdeklik a szolgálathoz forduló munkaadókat és munkavállalókat - tette hozzá a Liga elnöke. A Liga Szakszervezetek a Nyugat-Dunántúl és a Közép-Magyarország régiókban müködteti a Jogpont plusz ingyenes jogsegélyszolgálatot.
A Közép-magyarországi régióban a Liga Szakszervezetek 167,2 millió forint európai uniós támogatásból valósítja meg a 2012 júliusban indult és 2014. május 31-éig tartó programot. Az Új Széchenyi Terv keretében a Társadalmi Megújulás Operatív Programban (TÁMOP) 2012 július elsején indították a munkaadói és munkavállalói szervezetek az ország hét régiójában a Jogpont plusz munkavállalói és munkaadói ingyenes jogsegélyszolgálatot. Az Európai Unió több mint egymilliárd forintos támogatásával finanszírozott kétéves projektben a LIGA Szakszervezetek, a Munkástanácsok, valamint a KISOSZ, az OKISZ, az ÁFEOSZ-COOP Szövetség és az IPOSZ vesznek részt.
Ingyenes jogi segítséget minden magyar állampolgár kérhet a Jogpont plusz programban munkajog, társadalombiztosítás, társasági és cégjog, közigazgatási jog, családjog területén ügyfélszolgálaton személyesen, telefonon, online kapcsolatban, e-mailen, illetve postán feladott levélben. A Közép-Magyarország régióban több mint másfél ezren kértek már személyesen tanácsot, de jelentős az érdeklődés telefonon és e-mailen is - mondta el Doszpolyné dr. Mészáros Melinda projektmenedzser.
A rendezvényen előadást tartott Dr. Kardkovács Kolos, a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős helyettes államtitkára, aki a munkavállalók jelenét és a foglalkoztatás jövőbeni helyzetét jelentősen befolyásoló kihirdetett jogszabályok gyakorlati tapasztalatairól, valamint az esetlegesen várható módosításokról számolt be a résztvevőknek.
A rendezvény második felében Dr. Zemplényi Adrienne, az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala munkatársa, és Dr. Lápossy Attila, jogi főreferens beszéltek az alapvető jogok biztosának szerepéről és lehetőségeiről a mindennapok jogvédelmében, valamint az elmúlt évek tapasztalatairól.