„Minden nép életének válságos pillanataiban felmerül a kérdés, hogy hol a helye a világban. Mi is számtalanszor szembekerültünk a kérdéssel. Sokszor csak az anyanyelv maradt meg, melynek előterében született a magyarságtudat és annak részeként a magyar irodalom” − mondta Kun Szabó István vezérőrnagy január 21-én, csütörtökön Budapesten, a Stefánia Palota−Honvéd Kulturális Központban. A Honvédszakszervezet részéről Czövek János elnök vett részt a rendezvényen…
A Honvédelmi Minisztérium társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára a magyar kultúra napja alkalmából rendezett központi ünnepségen úgy fogalmazott: „rendkívül felemelő érzés, hogy együtt lehetünk itt és együtt énekelhettük el a Himnuszt.”
A vezérőrnagy − Németh Lászlót idézve − hozzátette: az elmúlt kétszáz évben az irodalom számunkra több volt a müvészetek egyikénél, kézilámpás volt a sötét útjait rovó magyarság kezében. „A kultúra ügye összeforrt a nemzetünk ügyével és sorsával. Számunkra minden napnak a magyar kultúra napjának kell lennie, mert nem azért gyújtunk gyertyát a sötét szobában, hogy melegítsen, hanem hogy fényt adjon” − mondta.
Az ünnepségen kitüntetések és emléktárgyak átadásával ismerték el a Magyar Honvédség és a Honvédelmi Minisztérium katonai és civil alkalmazottainak, valamint a Honvédség és Társadalom Baráti Körök tagjainak áldozatos munkáját.
A Tabulatúra Régizene Együttes előadását követően az ünnepség résztvevői megemlékeztek Zrínyi Miklós várkapitányról és seregéről, szigetvári hősies helytállásuk 450. évfordulója alkalmából.
Az ünnepség zárásaként megnyitották a „Vár állott, most kőhalom” címü kiállítást, amely a Magyar Honvédség amatőr müvészeinek alkotásait mutatja be az érdeklődők számára.
Forrás: honvedelem.hu