2024. 03. 19. kedd
Bánk, József
: 396 Ft   : 365 Ft Benzin: 583 Ft/l   Dízel: 614 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

VIDEÓ - Megújítja flottájának arculatát az Emirates

VIDEÓ - Megújítja flottájának arculatát az Emirates
JETfly  |  2023. 03. 21., 13:09

Az 1985-ben indult légitársaság most harmadszor változtat arculatán. A jelenlegi festések 1999 óta láthatóak a világ legnagyobb légitársaságának óriásgépein, és az egyik legismertebb márkajelzéssé váltak ez alatt az idő alatt. A mostani arculatfrissítés a gépek függőleges vezérsíkját és a szárnyakat érinti. Az új dizájn részeként az Egyesült Arab Emírségek zászlaja a 3D hatású grafikának köszönhetően sokkal dinamikusabban jelenik meg az Emirates repülőinek farokrészén, a szárnyvégek pedig vörös festést kaptak, amelyből látványosan emelkedik ki az arab kalligráfiával, fehérrel írt Emirates logó. A fedélzeten lévő utasok sem maradnak új látványosság nélkül: ablakukból az Egyesült Arab Emírségek lobogójának színeit láthatják a törzs felé néző szárnyvégeken.

„A repülőgépek festése a légitársaságok legkönnyebben felismerhető márkajelzése. Ez lényegében identitásunk egyfajta vizuális ábrázolása, amelyet büszkén viselünk a világ valamennyi városában, ahová csak repülünk. Most megújítjuk gépeink arculatát úgy, hogy modern maradjon, de egyúttal megtartsuk a kulcsfontosságú elemeket, mint például a farokrészen lévő Egyesült Arab Emírségek zászlót és az arab kalligráfiát” - magyarázta Sir Tim Clark, az Emirates légitársaság elnöke a változás lényegét.

A gépek törzsén látható, angol és arab nyelvű, aranyszínű "Emirates" felirat megmaradt, de sokkal nagyobb méretben jelenik meg. A repülőgép alján megtartották a 2005-ben bevezetett, piros márkajelzést, az "emirates.com" webcím azonban kikerült a dizájnból.

Az Emirates legújabb festését elsőként az A6-EOE jelzésű Airbus A380-as repülőgép viseli, amely az átalakítását követően a múlt héten gördült ki az Emirates hangárjából. Első útja március 17-én volt, EK51-es járatként Münchenbe repült.

Az Emirates meglévő flottájának többi tagját fokozatosan festik át, és 2023 végéig várhatóan 24 repülőgép, köztük 17 Boeing 777-es fogja magán viselni az új arculatot. A flottához 2024 augusztusában csatlakozó első Airbus A350-es repülőgéptől kezdve az Emirates összes új gépét a megújult festéssel fogják leszállítani.

Az Emirates eredeti, 1985-ös mintáját a brit formatervező cég, a Negus & Negus jegyezte. A légitársaság összes későbbi külső repülőgép dizájnját a saját tervezőcsapata alkotta meg. Az évek során az Emirates számos egyedi repülőgépfestéssel hívta fel a figyelmet különböző szponzorációs együttműködésekre, valamint olyan különleges alkalmakra, mint az Egyesült Arab Emírségek 50. születésnapja, vagy a 2020-as dubaji világkiállítás.

Ha tetszett a cikk, kövesse a
Honvédszakszervezetet a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 01. 05., 10:17
Eddig Európa számos országában irigykedve figyelték katonatársaink, hogy nálunk szakszervezet működhet. Ez a jog tényszerűleg még az európai unióban is különleges kiváltság volt, amelyet a végletekig próbáltunk megőrizni. Az alapításunk, azaz 1991 óta eltelt több mint 32 év alatt folyamatosan azon küzdöttek elődeink, hogy a civil szférában megszokott jogok illessék meg a katonákat is, vagy legalább ahhoz erősen közelítő szintet sikerüljön elérni mind az egyéni, mind a kollektív jogérvényesítés terén...
2024. 02. 23., 10:44
Tájékoztatjuk Tisztelt Tagjainkat, hogy a Honvéd Érdekképviseleti Szervezet szabályzói szerint a tagdíj mértéke változik. A befizetendő tagdíjak 2024. március 1.-től...
2023. 12. 15., 11:16
Tisztelt Tagunk! Ezúton szeretném Önt tájékoztatni, hogy a Honvédszakszervezet (HOSZ) a jogszabályi környezet változásaira reagálva, valamint a szervezet működésének folyamatos biztosítása érdekében új Alapszabályt fogadott el és hamarosan Honvéd Érdekképviseleti Szervezet (HÉSZ) néven folytatja tevékenységét.

  JETfly Magazin

Az elmúlt napokban több friss hírt is olvashattunk az MH Kiss József 86. Helikopterdandárról, többek között arról is, hogy először ugrottak ejtőernyősök a H225M típusú közepes, többcélú forgószárnyasból.

  Háború Művészete magazin

A katonai szövetség védelmi innovációs szervezete, a NATO DIANA bejelentette, hogy sokszorosára bővíti magyarországi jelenlétét: technológiai fejlesztést végző gyorsító- és tesztközpontokat kapcsol be a kutatás-fejlesztési hálózatába.
Széchenyi 2020 europai szociális alap.