Az érdekegyeztetés jelenlegi helyzetét és lehetséges jövőbeni irányait érintő kérdésekről tárgyalt 04.28-án a HOSZ és a BEOSZ vezetése. A HOSZ-t Farkas László elnök, Heiling Ottó és Tóth László alelnökök, a BEOSZ-t Sipos Géza elnök, Erdős László ügyvezető alelnök és Gajdán Miklós titkár képviselték.
Bevezetőként a két szervezet vezetője adott helyzetértékelést és fejtette ki véleményét a Magyar Honvédségen belüli érdekegyeztetés jelenlegi helyzetéről. Egyetértettek abban, hogy a rendszer minden szereplője (úgy a munkáltatói-, mint a munkavállalói oldal) számára káros a mára kialakult áldatlan állapot, amikor a Honvédszakszervezet, mint a katonák egyetlen reprezentatív szakszervezete, arra kényszerül, hogy átmenetileg ne vegyen részt az ágazati érdekegyeztető fórum, a HÉF munkájában.
Mindkét fél kifejtette a véleményét arról, hogy miben látják a HOSZ és a honvédelmi tárca közötti feszült viszony okait és annak káros hatásait az érdekegyeztetés folyamatára, értékelték a HÉF munkáját és hatékonyságát.
Ezt követően Farkas László ismertette a HOSZ elképzeléseit és javaslatait az érdekegyeztetés mechanizmusának újragondolására és átalakítására. A BEOSZ jelen lévő vezetői – megismerve és megvitatva a felvetett javaslatokat – úgy foglaltak állást, hogy a HOSZ ez irányú elképzelései a BEOSZ számára is elfogadhatóak és támogathatóak. Sipos Géza, a BEOSZ elnöke vállalta azt is, hogy ezen elképzelésekről a soron következő ülésen tájékoztatja a HÉF résztvevőit.
A tárgyalás további részében a két szervezet közötti folyamatos együttmüködés kérdései kerültek terítékre. A felek kifejezték szándékukat, hogy a jövőben szorosabb kapcsolattartást, egymás célkitüzéseinek és vállalt feladatainak hatékonyabb támogatását valósítják meg egy-, a közeljövőben kidolgozásra kerülő részletes megállapodás alapján. Az érdekek jórészt közösek azért is, mert a képviselt tagság és a feladatrendszer is sok átfedést és közös pontot tartalmaz, így mindkét szervezet elemi érdeke az erők egyesítése és egymás támogatása a célok elérése érdekében.
A találkozó zárásaként konkrét együttmüködési feladatokról és az egymás rendezvényein való részvétel lehetőségéről folytattak tárgyalást az egyeztetésen részt vevők.
A találkozót mindkét fél eredményesnek és hasznosnak ítélte meg. A régóta tervezett és most megvalósult egyeztetés a remények szerint kezdete lehet egy megújuló, az eddiginél hatékonyabb érdekegyeztetési rendszer létrehozásának, illetve a két szervezet céljainak megvalósítását elősegítő kölcsönös támogatásnak és segítségnek.
A HOSZ és a BEOSZ is részletesen tájékoztatja saját vezető- és döntéshozó testületeit a tárgyaláson történtekről a továbblépéshez szükséges döntések kialakítása érdekében.