Szeretettel köszöntöm a Katonanői értekezlet résztvevőit. A Honvédszakszervezet nevében köszönöm a meghívást. Előadásomban röviden bemutatnám a Honvédszakszervezet Katonanői szekcióját.
Nagyon fontos, hogy a katonai szabályzók megkülönböztetés nélkül katonákra vonatkoznak, nincs bennük külön női és férfi katona.
Az 1989-ben módosított alkotmányos rendelkezés megteremtette a gyakorlati lehetőségét annak, hogy a Magyar Honvédségben bármilyen beosztást ugyanolyan feltételekkel tölthessenek be a nők, mint a férfiak, akkor jogos elvárás a katonanők részéről, hogy ennek feltételeit biztosítsák, megteremtsék.
A kilencvenes évek elejétől kezdve megnövekedett a Magyar Honvédségben szolgálatot teljesítő hölgyek száma. Ez a létszám jelenleg a honvédség összlétszámának körülbelül 20%-a. A katonanők problémájával foglalkozni kell!
(A létszámmal a NATO többi tagországát tekintve előkelő helyet foglalunk el.)
A mai magyar társadalom elfogadja, ha egy nő hivatásként vagy átmenetileg katonai pályát választ, de nem számol az éles bevetések lehetőségével, a fizikai alkalmasság megfelelésével - ami szintén egy nagyon komoly felkészültséget igényel - ,valamit az állandó készenléttel és mozgósítással!
A gyermekvállaláshoz, az anyasághoz és a gyermekneveléshez kötődő juttatások, csökkentésére, a családokra háruló terhek növekedésére!
A Szekció feladata-1.2.3
Szárazföld, légierő, logisztika, közigazgatás, szerződéses tagozat, nyugdíjas
Szekció elnöksége áll:- 4. dia
A feladatokat igyekszünk elosztani, hogy a megfelelő szakmai háttérrel és tapasztalattal rendelkező kollégák mindezeket az érdekvédő munkájukban is hasznosítani tudják.
Kapcsolataink 5.
Április 7-8 Székesfehérváron megrendezett Katonanői konferencián előadóként résztvevő szakemberekkel felvettük a kapcsolatot és egyben felajánlottuk segítségünket az eredményes együttmüködés reményében.
Kutatási eredmények 6. dia
Dr. Szilágyi Zsuzsanna előadásából mutatnék be egy érdekes kutatási eredményt, miszerint egy nőnek milyen problémákkal kell megküzdenie ott, ahol férfias az elvárás.
Cél, 7.dia
Mindezekből adódóan fontos célkitüzésünk-dia
Katonanők érdekképviseletében a hangsúly nem az egyenlőségre esik, hanem az életminőség férfiakéhoz hasonló garanciájára, a szolgálat és az anyagi jogok összeegyeztetésére, társadalmi megbecsülésük és megítélésük kedvező irányú megváltoztatására.
Van még egy nagyon fontos probléma, hogy a Gyesen lévő kismamák nem jogosultak a különféle „plusz juttatásokra”, mint üdülési csekk stb. Elesnek a 13. havi kiegészítő juttatástól! Ezt is kifogásolandó, hiszen már amúgy is kiesnek a rendszerből visszatérésük eredeti beosztásukba sokszor az átszervezések, megszünt beosztások miatt így is gondokkal terhelt. Az ilyen irányú hátrány a kirekesztettség érzésüket tovább fokozza.
Hogy mit teszünk, hogy céljaink megvalósuljanak, Csapatlátogatás-Fórum- 8.dia
Első állomás-Győr- 9.dia
Ajánlás- 10- dia- nemcsak nőknek!
Elérhetőség-11.dia
Az előadásban a Bemutatkozik a Katonanői szekció diáit használtam.