A rendkívüli kongresszust megelőző jelölőgyűlések a végére értek. A haderőnemek közül a közigazgatási és intézményi képviselet ülése volt az egyetlen, ahol nem a jelöltállítással, hanem az elnökségi tag beszámolójával és a vitával kezdődött a munka. A március 16-i balatonkenesei rendezvényen Szincsák Gyula személyében új haderőnemi képviselőt, Kocsor Sándor személyében pedig képviselő-helyettest jelölt a képviselet…
A jelölő-gyűlést megnyitó, a 2003. novemberi kongresszus óta eltelt időszakról beszámoló Simon Zoltán haderőnemi képviselő elmondta, hogy a haderőnemi titkáron és a területi ügyvivőkön keresztül jól működött a kapcsolattartás, az alapszervezeteknél felmerülő operatív ügyek intézése megfelelő volt. A Hosz elnökségének tagja szerint a szakszervezeti munka több szinten, a csoportok és az alapszervezetek szintjétől a képviseleten át az elnökség szintjéig valósult meg. Elhangzott az is, hogy a Honvédszakszervezet eredményeinek elérésében a közigazgatási és intézményi képviselet is kivette részét, a zászlósi beosztásokban szolgáló kollégák besorolása is a képviselet sikereit gazdagítja. A szakszervezet jelen helyzetével kapcsolatban Simon Zoltán kijelentette: a nyitottság, az alkotó légkör, az egység veszélyben van. A minisztériumi csoportvezető megbízásából megjelenő Sörös István az információ-továbbítás minőségét és a bizalomhiányt feszegette. Emellett azt is megfogalmazta, hogy a szakszervezet jelenlegi struktúrája sok esetben megkérdőjelezte a demokrácia intézményét. Több alapszervezeti és csoportvezető is hangot adott annak a szándékának; a légierő és a szárazföldi haderőnemhez hasonlóan, a közigazgatási és intézményi képviselet is legyen egységes, a minőségi feladatvégrehajtás mellett felsorakozó szervezet. Szincsák Gyula szerint a Hosz létjogosultságát az is érzékelteti, ha fegyvertelen eszközökkel ér el eredményeket a katonák érdekében. Farkas László arra kérte a megjelent alapszervezeti- és csoportvezetőket, hogy ne a szakszervezet szétverése mellett asszisztálva hozzanak majd felelős döntést a kongresszuson. A Hosz elnöke szerint a bizalom homogenitásának visszaállítása elengedhetetlenül fontos. A reprezentatív katona-szakszervezet vezetője azt is megfogalmazta, hogy a közeljövőben már azt is eredménynek, szakszervezeti sikernek kell tekinteni, ha a Hosz megtudja akadályozni a megszerzett jogok, járandóságok csorbítását, a pozícióromlást.
A közigazgatási és intézményi képviselet jelenlévő 23 tagja ezt követően Szincsák Gyula személyében új haderőnemi képviselőre, elnökségi tagra, míg Kocsor Sándor személyében új haderőnemi képviselő-helyettesre tett jelölést. Az ülés végén a hamarosan nyugállományba vonuló Simon Zoltán elnökségi tag megköszönte az alapszervezeti- és csoportvezetők eddigi támogatását, majd további sikeres szakszervezeti munkát kívánt az új jelölteknek.