A közigazgatási és intézményi érdekképviselet május 11-én tartotta - a Választmányi ülést előkészítő - rendezvényét. A Hosz budapesti központi irodájában Kocsor Sándor haderőnemi képviselő - a megjelent alapszervezeti- és csoportvezetők mellett - Mészáros Géza elnököt és Heiling Ottó alelnököt is a résztvevők között köszönthette...
Napirend előtt az április 9-i rendkívüli kongresszuson haderőnemi képviselővé választott Kocsor Sándor mutatkozott be a megjelent alapszervezeti- és csoportvezetőknek. Az elnökségi tag bevezetőjében - szakmai pályája ismertetése után - saját ars poeticáját is megfogalmazta: a Honvédszakszervezet hatékony jelenléte szükséges valamennyi katonai szervezetnél, ha a hivatásos- és szerződéses katonák hátrányára történnek sérelmek, akkor, adott esetben a tisztségviselőnek, a szakszervezetnek még a helyi parancsnokkal is szembe kell fordulnia. A közigazgatási- és intézményi érdekképviselet elnökségi tagja elmondta azt is, hogy olyan széleskörü szakértői bázisra van szükség, mely minden kérdésben korrekt módon tud megnyilvánulni, érdekeket érvényesíteni, képviselni.
Az ülésen elsőként a Hosz és a közigazgatási képviselet 2005. évi költségvetéséről egyeztettek. Kocsor Sándor vitaindítója után Heiling Ottó alelnök a 2004. évi zárszámadással és az idei költségvetéssel kapcsolatban kiemelte: a Hosz arra törekszik, hogy minél nagyobb önállóságra tegyen szert, amellett, hogy bevételei vannak a szakszervezetnek, ma már tartalékot is tud képezni. Kocsor Sándor kijelentette: a képviselet idei költségvetése mindenki számára jól átlátható és megtervezett, a pénzösszeg elegendő a rendezvények lebonyolítása, az elérendő célok megvalósítása finanszírozására. A fő feladatokról szóló egyeztetés közben elhangzott, hogy nem kell mereven ragaszkodni a megfogalmazottakhoz, akár még a Választmányi ülés előtti napon is be lehet hozni javaslatokat. Turai Tibor, a HM BBBH alapszervezeti vezetője kérte, hogy a haderő-átalakítás aktuális kérdéseit is vegye fel a Hosz a 2005. évi fő feladatok közé. A képviselet müködési rendjéről történő beszélgetés közben Kocsor Sándor kiemelte, hogy a középszintü érdekegyezteés nagyon fontos epizódja lehet a szakszervezeti tevékenységnek. Több alapszervezeti- és csoportvezető is javasolta, hogy a haderőnemi képviselő - a szakszervezet és az adott katonai szervezet közötti még hatékonyabb együttmüködés érdekében - folytasson érdemi megbeszéléseket a helyi parancsnokokkal.