A Nyugállományú Tagozat legfontosabb április havi rendezvénye a 11-13-a között megtartott csoportvezetõi továbbképzés volt. Sajnos a vártnál csekélyebb részvétellel zajlott le a program, több meghívott csoportvezetõnk nem jelezte távolmaradását. Ennek ellenére a rendezvény sikeresnek ítélhetõ, ugyanis a Hosz elnöksége által szervezett programok nagy részén a nyá. tagozat csoportvezetõi is részt vettek, majd külön foglalkoztunk a tagozatot érintõ kérdésekkel.
A továbbképzésen áttekintettük a tagozat mûködését, kerestük a hatékonyabb mûködés lehetõségeit, elláttuk a csoportvezetõket azokkal az alapvetõ határozatokkal, okmánymintákkal, amelyek a mindennapi munka végzése során szükségesek.
A továbbképzés keretében meghallgattuk Pintér Ferenc nyá. ezds. a Központi Toborzó, Érdekvédelmi és Katonai Igazgatási Osztály munkatársát, aki összefoglalta a nyá. katonákat érintõ szociális ellátásokat, azok változásait, illetve tájékoztatott a Hadkiegészítõ Parancsnokságok szervezeti változását követõen kialakult helyzetrõl, az új szervezeti elemekkel való együttmûködés rendjérõl, lehetõségeirõl.
A továbbképzés befejezõ szakaszában élénk eszmecsere alakult ki a Hosz kongresszusa után megvalósítandó szervezeti életrõl, a stratégiai célkitûzésekrõl, az érdekvédelmi munkánk középpontjába állítandó kérdésekrõl. Tapasztalható volt, hogy igen távol állnak egymástól egyes elképzelések, sok a spontán ötlet az átgondolt, jól felépített és a realitásokat is tükrözõ, letisztult gondolatok megfogalmazása még várat magára, még van munkája azoknak a bizottságoknak, amelyek a szabályzók módosításán, illetve a szervezeti élet fejlesztésének kérdésein dolgoznak.
A továbbképzésen áttekintettük az elõttünk álló rendezvényeket, az azon való részvétel lehetõségeit. A május 1-hez kötõdõ rendezvények sikeres megtartása után a nyugállományú csoportjainknak a július 21-re tervezett családi fürdõzési napon való „többgenerációs” részvételre kívánatos koncentrálni, illetve az október 18-ra tervezett idõsek világnapja rendezvényt jelöltük meg kiemelkedõ fontosságúnak.
Azzal a gondolattal zártuk a továbbképzést, hogy a csoportjaink a továbbképzésen kapott impulzusok hatására tekintsék át tevékenységüket, fogalmazzák meg a jövõre vonatkozó elképzeléseiket érdekvédelmi munkájukhoz használják fel a kapott információkat, és rövid, írásos véleményüket küldjék meg a Tagozat elnökségének július végéig, azért, hogy a kongresszusi felkészülés minél szélesebb, a tagság körébõl származó vélemények alapján valósuljon meg.
Szoboszlai Endre nyá. mk. ezds.
Tagozat elnök