Harminckilenc ország ötvenöt szakszervezetének mintegy 35 ezer demonstrálója követelte az európai bérek felzárkóztatását, a több és erõsebb szakszervezeti jogosultságot, a keresetek vásárlóerejének javítását, a kollektív szerzõdések szerepének erõsítését. Az Európai Szakszervezeti Szövetség (ETUC) által a szlovén fõvárosban, április 5-én megrendezett megmozduláson a LIGA konföderáció színeiben megjelent félszáz demonstrálót Alper László elnökségi tag, a Rába Munkavállalók Szakszervezetének elnöke vezette. A Honvédszakszervezetet Jakubik András, Nagy Károly és Takács István területi ügyvivõk, valamint Czövek János és Tóvári Róbert haderõnemi titkárok képviselték.
Április 5-én igazi, színes európai fõvárossá vált Ljubljana. Kontinensünk egyik legkisebb fõvárosában az EU pénzügyminisztereinek kétnapos tanácskozását kihasználva, az európai bérek felzárkóztatásért szervezett összeurópai demonstrációt az ETUC. Miután valamennyi résztvevõ nemzet szakszervezeti tömörülései felsorakoztak, követeléseiket megjelenítették, zászlóikat lobogtatták, síppal, dobbal hívták fel magukra a helybéliek és a vezetõ politikusok figyelmét, megindult a színes rengeteg. A John Monks ETUC fõtitkár vezette szakszervezetek – egyebek mellett – a jó munkáért igazságos béreket követelve vonultak a ljubljanai Kongresszusi térre.
A megannyi ország és szakszervezet lobogói között ott volt a LIGA hatalmas zászlaja is. A lobogót – ez alkalommal – két volt katona, dr. Földi Sándor katonaorvos és Kiss Zoltán, a nyugat-magyarországi regionális iroda érdekvédelmi tanácsadója vitte büszkén.
A szakszervezeti vezetõk által tartott sajtóbeszélgetésen a lapunknak nyilatkozó ETUC fõtitkár elmondta, hogy a szlovén miniszterelnökkel való találkozó során mindketten megállapították, hogy a legtöbb európai országban szükséges a bérek fejlesztése. John Monks szerint Európa nem a menedzsereké, a vállalkozóké, hanem a földrészt lakó embereké. A szakszervezeti vezetõ egyébként sikeresnek tartja a mintegy 40 ország 55 szakszervezete részvételével megtartott „EURO DEMO“-t, hiszen – mint mondta – a közel 35 ezer demonstráló kellõ erõt jelenthet a további küzdelmekhez. Az ETUC valamennyi Európai Uniós országban követeli a jobb reálbérpozíciók elérését és az országok erõsebb szerepvállalását a szegénység elleni harcban. Elvárás, hogy a nõk keresetének meghatározásakor ne legyen hátrányos megkülönböztetés.