Sokáig emlékezetes esemény volt júliusban a nyugállományú katonák és honvédségi nyugdíjasok VII. Országos Fóruma, amelyen lehetõség volt arra is, hogy nem csak a BEOSZ, hanem a Hosz és a HOKOSZ meghívott képviselõi is elmondják észrevételeiket, javaslataikat.
A fórumon sok szó esett a nyugállományú katonák egyesületeinek, klubjainak mûködési gondjairól, de a vissza-visszatérõ kérdés a nyugállományúak életminõségének alakulása volt.
Palásti Ferenc dandártábornok, a HM Személyügyi Fõosztályának vezetõje felszólalásában hangsúlyozta, hogy a honvédelmi tárca vezetése továbbra is mindent megtesz a nyugállományú katonák életminõség-javításáért, a nyugállományúakat tömörítõ társadalmi szervezetek támogatásáért és készül az idõsgondozás új stratégiája is. A gondokról szólva Palásti Ferenc elmondta, kudarcként éli meg, hogy az elmúlt öt évben nem sikerült létrehozni a honvédségi nyugdíjasotthont és helyenként szakadozik a rászoruló obsitosok „szociális hálója” is.
Tóth Sándor nyá. ezredes elsõsorban a nyíregyházi tapasztalatokra alapozva hangsúlyozta, hogy a honvédelmi tárca illetékeseinek odafigyelése mellett a jövõben erõsíteni kell a katonanemzedékek közötti szolidaritást, mert e nélkül például a hetven év felettiek életgondjai nehezen oldódnak meg.
Szoboszlai Endre nyá. mk. ezredes a Hosz képviseletében egyetértett azzal a gondolattal, hogy a nyugállományú katonák néhány szomszédos és NATO tagországokhoz hasonlóan, minden ellátást illetõen kerüljenek a honvédelmi tárca hatáskörébe.
A 2001 elõtt megállapított nyugdíjak - különösen a 75 éven felüliek tekintetében – kerüljenek számottevõ emelésre, és haladéktalanul dolgozzák át a szervezeteik ellátását, támogatását szabályozó dokumentumokat.
Végül a fórumon egyhangúan megfogalmazódott, a megoldások széleskörû feltárásával az illetékesek sürgõsen vizsgálják meg egy 70-100 fõt ellátó honvédségi idõsotthon létrehozásának lehetõségeit.