A Katonák a Törvényességért és a Jogbiztonságért Közhasznú Alapítvány közös kuratóriumi ülést tartott a Magyar Honvédség Szociálpolitikai Közalapítvánnyal. A HM Kulturális és Szabadidõközpontban – május 28-án – megtartott esemény fõ témája a mintegy ötszáz milliós költségvetésû norvég projekt volt. Az ülésen az alapítványok tisztségviselõi mellett Pálfi Sarolta a felnõttképzési projekt monitoring vezetõje is részt vett.
Gyuris Mihály, az MH Szociálpolitikai Közalapítvány kuratóriumi titkárának rövid megnyitója után Szekeres István ny. dandártábornok elevenítette fel az elmúlt idõszak történéseit, a projekt kiindulópontjait. A Katonákért Alapítvány kuratóriumi elnöke „A Katonák munkaerõ-piaci reintegrációjának képzési programja” címû Norvég Alap pályázat helyzetérõl szóló elõadásában, miután a projektben résztvevõk tevékenységi körérõl beszélt, – egyebek mellett – elmondta: a Hosz által létrehozott Alapítványnak elsõdlegesen a humán és a logisztikai kapacitások mûködtetése lesz a feladata.
Ezt követõen a pályázat célegyenesbe jutásáról, a véglegesítésérõl, június 5-i beadási határidõrõl, valamint a további teendõkrõl, így a mintegy 20 hónapos idõtartamú gyakorlati megvalósításról, valamint a képzõk képzésérõl, a kiegészítõ, csatlakozó tevékenységekrõl és a prioritásokról is szót ejtett.
Az ülésen Sásik László projektmenedzser a munkaerõ-piaci, esélyjavító módszerekrõl, a sikeres és hatékony megvalósítás feltételeirõl, Pálfi Sarolta pedig a felnõttképzési, humán-erõforrási projekt képzési csatornáiról, a képzési struktúráról, a tájékoztatási hullámokról, a 11 hátrányos helyzetû településen lebonyolítandó road-show-k megszervezésérõl adott információkat. Ezt követõen a kuratóriumi tagok kérdéseket fogalmaztak meg a még tisztázatlan ügyekben.
A norvég pályázatot június 5-ig nyújtották be.
Ezt követõen - már a Katonákért Alapítvány saját ülésén - aktualitásokról, segélyezési ügyekrõl, a Vodafone szolgáltatásról, valamint a rekonverzióról beszélt Szekeres István. A kuratórium elnöke a közhasznú jelentésrõl, az Alapítvány gazdálkodásáról, a Hosz-szal való korrekt kapcsolatról, a Food Expresszel való együttmûködésrõl, az Szja 1%-ának felajánlásával kapcsolatos kommunikáció, illetve a megszólítás nehézségeirõl, valamint a várható bevételekrõl is beszámolt. Pusztai Lajos kuratóriumi titkár miután kiegészítette az elmondottakat, arról beszélt, hogy rendkívül fontos lenne az Alapítvány tevékenységének támogatása, a most benyújtott NCA pályázat is ezt szolgálja. Jeszenyi Ildikó, a Hosz szociális és személyügyi ügyvivõje a segélyezés idei helyzetérõl adott képet, majd a felügyelõ bizottság vezetõje a közhasznú jelentés elfogadását javasolta.